Процедура оформлення закордонного паспорта

В Україні існує 2 варіанти оформлення закордонного паспорта:

1. Оформити закордонний паспорт самостійно, відвідавши ВГІРФО
2. Оформити закордонний паспорт за допомогою турфірм

 • При самостійному оформленні необхідно зробити наступне:

Необхідно подивитися телефон ВГІРФО за місцем прописки. Дізнатися робочі години і прийти для з’ясування точного списку документів. Які будуть потрібні оригінали і скільки копій доведеться зробити. Після цього переписати зі стенду реквізити та суми банківських проплат. Після чого необхідно піти у МВС і замовити довідку про несудимість та довідку з військкомату (тільки для хлопців). Так само можуть зажадати взяти виписку з адресного бюро або ЖЕКу. Зібравши всі документи можна йти в Ощадбанк і оплачувати квитанції. Перед цим уточніть у інспектора відділу по страховці. Зараз більшість ВГІРФО змушують клієнтів оплачувати страховку при оформленні закордонного паспорта. Це коштує 80 грн.

Коли все сплачено і є весь пакет документів – приходимо на подачу документів. У ОВІР варто прийти заздалегідь до відкриття, інакше можна не встигнути потрапити на прийом до кінця приймального часу. Оскільки бажаючих оформити закордонний паспорт з кожним роком збільшується а ОВІРів більше не стає – утворюються великі черги.

Потрапивши до кабінету до інспектора треба заповнити пару бланків та анкет. Так само в деяких ВГІРФО відразу відбувається сканування. Але багато хто не має необхідного обладнання. в такому випадку доведеться їхати до найближчого обласного центру і займати там чергу на прийом до інспектора. Після сканування потрібно відрахувати 25-40 робочих днів і тоді закордонний паспорт має бути надрукований. Знову доведеться прийти у ВГІРФОі зайняти чергу вже не до інспектора а на видачу. Якщо паспорт вже доправили і його підписав начальник – тоді його можна забрати. Якщо паспорт не підписаний – доведеться приїхати ще через пару днів на видачу.

 • При оформленні закордонного паспорта з допомогою турфірм:

Досить принести копію паспорта та коду в офіс турагенства. Всі інші документи і проплати оформляє турфірма. На місці менеджер узгодить з вами зручний час для відвідування ВГІРФО позачергово. Приходьте у вказаний час до інспектора на сканування без черги. Все. Як тільки закордонний паспорт вийде – вам передзвонить співробітник турагенціі та скаже час, коли його можна забрати.

Перелік турфірм через які можна оформити закордонний паспорт у Києві з будь-якою пропискою без черги можна побачити тут

59 thoughts on “Процедура оформлення закордонного паспорта

 1. Ирина

  Добрый день, подскажите, могу ли уехать в Египет по загранпаспорту на девичью фамилию? или обязательно сейчас заниматься заменой?

  Reply
 2. андрій

  Доброго дня!
  Я був прописаний, але виписався, бо продав будинок. Чи є можливість оформити закордонний паспорт, якщо відсутня прописка в українському паспорті?

  Reply
 3. Каерина

  Добрый день!
  Скажите пожалуйста, что если загран паспорт был залит водой, страницы немного искревлены и печати чуть чуть потекли. Много виз, UK и Shengen действительны, по ним ездила много раз, но сейчас переживаю могут ли быть проблемы при прохождении границы.
  Спасибо заранее за ответ.

  Reply
  1. Администратор

   могут завернуть сказав что это порча паспорта

   Reply
 4. Choko

  Доброго дня ось яке питання
  Я студентка проживала в гуртожитку але через певний час виїхала тепер у мене нема прописки ні у рідному місті ні у тому в якому я навчаюсь (Харків). Скажіть будь ласка чи можливо отримати закордоний паспорт без прописки , якщо можна то де це зробити? Буду дуже деже вдячна)

  Reply
 5. Евегний

  В Северодоенецке, Лугансая обл. оформляют биометрические загранпаспорта? В случае отказа от оформления куда обращаться?

  Reply
 6. Nastya

  Добрий день.Підкажіть,як можна оформити загран паспорт людині,яка проживає на окупованій території Крим і де це можна зробити?

  Reply
 7. Юра

  Доброго дня!!!
  Ми з дружиною плануємо їхати за кордон в гості до родичів, хочемо з собою взяти дитину 2 роки. Хочемо зробити їй паспорт. Прохання уточнити в такому віці можна робити паспорт на період з 2 до 18р чи тільки тимчасовий проїзний(який діє лише 3 роки). Також цікавить пакет документів та вартість всіх послуг. Дякую.

  Reply
  1. Администратор

   В таком возрасте только детский проездной.

   Reply
1 2 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: