Процедура оформлення закордонного паспорта

В Україні існує 2 варіанти оформлення закордонного паспорта:

1. Оформити закордонний паспорт самостійно, відвідавши ВГІРФО
2. Оформити закордонний паспорт за допомогою турфірм

 • При самостійному оформленні необхідно зробити наступне:

Необхідно подивитися телефон ВГІРФО за місцем прописки. Дізнатися робочі години і прийти для з’ясування точного списку документів. Які будуть потрібні оригінали і скільки копій доведеться зробити. Після цього переписати зі стенду реквізити та суми банківських проплат. Після чого необхідно піти у МВС і замовити довідку про несудимість та довідку з військкомату (тільки для хлопців). Так само можуть зажадати взяти виписку з адресного бюро або ЖЕКу. Зібравши всі документи можна йти в Ощадбанк і оплачувати квитанції. Перед цим уточніть у інспектора відділу по страховці. Зараз більшість ВГІРФО змушують клієнтів оплачувати страховку при оформленні закордонного паспорта. Це коштує 80 грн.

Коли все сплачено і є весь пакет документів – приходимо на подачу документів. У ОВІР варто прийти заздалегідь до відкриття, інакше можна не встигнути потрапити на прийом до кінця приймального часу. Оскільки бажаючих оформити закордонний паспорт з кожним роком збільшується а ОВІРів більше не стає – утворюються великі черги.

Потрапивши до кабінету до інспектора треба заповнити пару бланків та анкет. Так само в деяких ВГІРФО відразу відбувається сканування. Але багато хто не має необхідного обладнання. в такому випадку доведеться їхати до найближчого обласного центру і займати там чергу на прийом до інспектора. Після сканування потрібно відрахувати 25-40 робочих днів і тоді закордонний паспорт має бути надрукований. Знову доведеться прийти у ВГІРФОі зайняти чергу вже не до інспектора а на видачу. Якщо паспорт вже доправили і його підписав начальник – тоді його можна забрати. Якщо паспорт не підписаний – доведеться приїхати ще через пару днів на видачу.

 • При оформленні закордонного паспорта з допомогою турфірм:

Досить принести копію паспорта та коду в офіс турагенства. Всі інші документи і проплати оформляє турфірма. На місці менеджер узгодить з вами зручний час для відвідування ВГІРФО позачергово. Приходьте у вказаний час до інспектора на сканування без черги. Все. Як тільки закордонний паспорт вийде – вам передзвонить співробітник турагенціі та скаже час, коли його можна забрати.

Перелік турфірм через які можна оформити закордонний паспорт у Києві з будь-якою пропискою без черги можна побачити тут

59 thoughts on “Процедура оформлення закордонного паспорта

 1. Trist

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, в мене така історія! Після оголошення на всю країну паном Яценюком про ціну закордонного паспорта в 170 грн, я звернувся в паспортний стіл для виготовлення паспорта для поїздки закордон. Мені сказали оплатити в Комінвест банку і прийти до них з квитанцією. В банку в мене взяли паспорт для підтвердження особи і видали ціну 396 грн, та ще і комісію в 7 грн. Я спочатку відмовився, але мені не віддавали паспорт, бо ніби то вже вибили на екрані квитанцію. Я сварився декілька хвилин, поки мені не надоїло, після чого погодився. і мені пообіцяли в 40каденний період зробити паспорт. Робили 2,5 місяці!!! (( Поки начальник з моєї роботи не позвонив і не поцікавився в них (напевно по дружбі) чого так довго, на слідуючий же день мені видали паспорт. Тепер ситуація з жінкою. 4го червня її написали на прийом в паспортний стіл для виготовлення закордонного паспорта. При собі сказали мати квитанцію про оплату. Сказали що це буде приблизно 400 грн. Питання: Чи насправді Закордонний паспорт коштує 170 грн, чи то наші паспортні столи вже задовбали??? Я можу заплатити сумму в 400 грн, але в наш час лишніх 200 грн не буває. Що би ви мені порадили???

  Reply
  1. Администратор

   170 гривен – это госпошлина, а не стоимость загранпаспорта, кроме нее есть еще обязательные платежи, которые и составляют стоимость загранпаспорта

   Reply
 2. Наталья

  Можно ли вклеить фото ребенка в паспорт родителя если ребенку 17,5 лет ,а у детского проездного закончился срок действия

  Reply
  1. Администратор

   вы можете оформить ребенку взрослый загранпаспорт уже

   Reply
 3. Светлана

  Здравствуйте, можно ли получить загран паспорт без прописки?

  Reply
  1. Администратор

   да, если прописка отсутствует не слишком долго

   Reply
 4. Таня

  Если у меня временная прописка в Киеве (учусь в институте), можно ли получить загранпаспорт в Киеве?

  Reply
   1. Юля

    Добрий день! Доньці 13 років їде з бабусею в Ізраїль, недавно ми взнали що проїздний документ недійсний при вїзді в Ізраїль, чи можна вклеїти та вписати доньку бабусі у паспорт,? чи краще зробити дитині закордонний паспорт?

    Reply
    1. Администратор

     фото ребенка вклеивается только в паспорта родителей

     Reply
 5. Татьяна

  Добрый день! У меня новый паспорт ребенок почиркал ручкой, нужно ли менять его, или же есть процедура обмена?

  Reply
 6. ольга лопатина

  Добрый день, у меня в загран паспорт вписан ребенок, на момент получения паспорта моей дочери было 6 лет сейчас ей 14 лет нужно ли вклеивать новую фотографию ребенка для поездки заграницу? До конца действия паспорта 2 года.

  Reply
  1. Администратор

   нужно оформлять отдельный детский проездной документ

   Reply
 7. Дмитрий

  Добрый день! Моя жена оформила загранпаспорт, но, в связи с занятостью на работе не может прийти за уже готовым паспортом в часы выдачи. Могу ли я, как муж, получить за нее готовый паспорт и что для этого нужно?

  Reply
  1. Администратор

   только с нотариальной довереностью от жены и ее укр паспортом

   Reply
 8. Славік

  Мені 23 роки, в війську я не служив. Хочу запитати у вас, вийшов закон про скасування обов’язкового призову та була запроваджена контрактна служба.Чи потрібна буде справка чи військовий квиток для виготовлення загранпаспорту???

  Reply
 9. Наташа

  Разрешено ли украинцам иметь 2 загранпаспорта одновременно?

  Reply
 10. Анна

  При першому візиті, коли ще не маєш оплачених квитанцій, потрібно ставати в чергу і іти на прийом до інспектора? Чи в кого дізнаватись про перелік документів?

  Reply
  1. Администратор Post author

   На стенде должны быть перечислены все документы.

   Reply
1 2 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: